Fëmijët janë dashuri! Ju mirëpresim #nekurthinepeterpan Mos harroni audicionet Faza e 1, këtë të enjte ora 14:00 në Tv Klan!
"Ne kurthin e Peter Pan"! Spektakli me i ri ne @rtvklan Ftojme te gjithe femijet nga 4-9 vjec te paraqiten ne TV Klan ne Dt 23 Nentor, ora 14.00. Ne TV Klan hyrja nuk eshte me tek Ish KinoStudio, por ne anen tjeter te rruges paralele! Ne hyrje asistentet e produksionit do te orientojne prinderit dhe femijet! Disa rekomandime te thjeshta; - Audicionet do te rregjistrohen - Femijet duhet te kene ngrene dicka perpara se te nisi perzgjedhja! - Lejohet te marrin brenda ne Teater vetem uje! - Nuk lejohet perdorimi i telefonave celulare per rregjistrim individual! - Femijet mund te shoqerohen vetem nga nje prind! - Detyre shtepie; 3 pyetje te shkurtra qe mund te mi drejtojne mua! - Nese je mesuese e nje Kopshti apo Shkolle Fillore dhe i ke spikatur femijet e talentuar vecanerisht ne komunikim, ju lutem rekomandojini! - Inkurajoni nje te aferm, mik apo koleg per te cilin mendoni se me te vertete ka lindur nje "Star" te ardhshem te Televizonit, te marre pjese! Tag dike dhe thuaj te fiksoje daten😉 Can't wait for this New Adventure!
Jemi gati per te nisur me audicionet e "Kush e beri lemsh Peter Panin" ne @rtvklan se bashku me @alketavejsiu! Personazhet VIP do te intervistohen dhe vihen ne loje nga femijet! Femije te mençur qe do te luajne rolin me te bukur: " te jene femije"! Ky eshte nje program me femije por jo vetem per femije! Javes qe vjen ne @rtvklan do te kemi takimin e pare per audicionet! Datat do t’jua themi shume shpejt! Patenta eshte tani gati per tu realizuar me te drejta te blera nga Kompania Prodhuese! Mosha e femijeve do te jete 4-9 vjeç! Pjesa me e veshtire do te jete fakti qe vetem nje pjese e tyre do te jene pjese e spektaklit ndaj prinderit nen kujdesin tone, do ti pergatisin vetem per diten e audicionit, pa i krijuar pritshmeri te larta qe mund ti zhgenjejne per pjesmarrjen ne episodet ne vazhdim te spektaklit. Do te jete nje skuader qe do te vendose se cilet prej tyre kane vertete aftesi gazetaresh te ardhshem! Per te reja azhornohemi ne ditet qe do te vijne! Tag dike qe njeh qe mund te jete pjese e ketij formati!
Aurela ❤️💋 #Repost @hoxha_aurela ( @get_repost) ・・・ Diten kur Alketa me telefonoi per tu bashkuar kastit te "Dance with me" ishte pikerisht dita kur une sapo kisha nisur nje tjeter projekt , teper impenjativ, dhe te rendesishem per mua... Por, vetem pas 3 minutash qe kam takuar zonjen Grabocka, jo vetem qe pranova me kenaqesi te behesha pjese e spektaklit, por gjithashtu u mrekullova me "super Femren" qe kisha perballe ! Sinqerisht mendoj qe eshte nje aset i madh i artit kultures dhe televizionit , e mbi te gjitha nje shembull i jashtezakonshem per cdo femer , jo vetem ne karriere por dhe ne jete. E lumtur qe punoj me ju, dhe te mesoj sado pak nga eksperienca dhe energjia juaj... Mbase nuk eshte koha fizike per te dhene maksimumin ne kete spektakel, por perkushtimi eshte i madh, pikerisht per respekt te kesaj energjie, te stafit dhe kesaj sipermarrje. Ps : E bera kete postim pasi fitova kupen e pare 😅sepse nuk do doja qe nje mendim i vertet te meret per asgje tjeter te pakendshme. 🤗❤️