Malesef kişi kendi bile kendine olan güveni ni kaybetmeye görsün. Ağacın içeriden çürümesi gibi çürütür kişiyi. Kendize inanıp güvendiğiniz huzurlu bir ömrünüz olsun...
Çoğunlukla farkında olmasakta kimin neyine kızıyorsak altta yatan sebep en derinlerde kendimizle oluyor.
Herhangi bir yola girmeden özgürce hareket etmek anlık olarak birçoğumuzu rahat ettirse de ilerleyen süreçte bu rahatlık sorunları peşi sıra getirecektir. Bir amaca bağlanip hareket etmek ise başta sıkıntı oluştursa da ilerleyen süreçte rahatlığı beraberinde getirir.
Yaptığın koçluk görüşmeleri yada kişilik yapısı ile alakalı danışmanlık yaptığım kişilerle ilk görüşmem de "hocam .. yıldır yaşıyoruz tabi ki kendimizi tanıyoruz" gibi konuşmalar duyuyorum lakin süreç bittiğinde "Gerçekten de aslında kendimi tanımıyor olduğumu gördüm" diyorlar. kişinin kendini tanıması potansiyellerinin farkında olması ve ona göre değişmesi yaşamı boyunca yapabileceği en önemli şeylerden biri diye düşünüyorum.
ister kızgınlık ister sevinç olsun tüm bu duygu-davranış sekillerindeki en temel dürtümüz kişinin kendi olarak kalma dürtüsüdür.
sürekli ayni yoldan gitmek surekli ayni yere çıkacağınız anlamına gelir. hatalarımızı tekrar etmeyeceğimiz güzel günler bizimle olsun...